Teško probijanje leda u vodi: Vaterpolisti Srbije s mukom pobedili u prvoj utakmici, uporni Japan dao 15 golova

Danas 28.07.2024  |  G. A.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, obnovljena u odnosu na onu koja je osvojila zlatnu medalju i u Riju 2016. i u Tokiju 2021, s mukom je savladala uporni Japan na početku olimpijskog izazova u Parizu.

Bilo je 16:15 (4:4, 3:4, 5:3, 4:4). I kad se u trećoj četvrtini činilo da je Srbija slomila nadahnutost protivnika, jer je povela s 11:8 pa s 12:9, Japanci su početkom poslednje deonice ponovo uneli nemir u njen tim – 12:12. Srpski vaterpolisti su krajnjim naporima opet prešli u vođstvo, ali su im suparnici neprestano disali za vratom. Stigli su i 15:13. Mandić je levicom sedmim pogotkom obezbedio sledeću prednost (16:15) na minut i po do kraja. U idućem napadu