Zlatni pištolji Arunovićeve i Mikeca

Politika 31.07.2024

Prva olimpijska medalja za Zoranu, druga za Damira, prvo, i to zlatno odličje za Srbiju u Parizu. – Naš trofejni tandem posle velike drame u finalu savladao turski tim Tarhanova/Dikec sa 16:14. – Velika je stvar popeti se stepenicu više nakon Tokija i presrećan sam što sam uspeo, izjavio je naš strelac. – Ja sam 23 godine čekala da uzmem olimpijsku medalju, rekla je naša šampionka

Zorana Arunović i Damir Mikec su osvojili titulu olimpijskih šampiona u takmičenju miks parova vazdušnim pištoljem. Prva olimpijska za Zoranu, druga za Damira, prvo, i to zlatno odličje za Srbiju u Parizu. Naš trofejni tandem je posle velike drame savladao turski tim koji su činili Seval Ilajda Tarhan i Jusuf Dikec 16:14. Bilo je napeto, teško da je moglo da bude dramatičnije. Turci su imali prednost, vodili su 8:2. U dve serije su bili bolji samo za 0,1 krug. To