Naše kajakašice osvojile peto mesto u kvalifikacionoj trci na Olimpijskim igrama u Parizu

Ozon 06.08.2024

Anastazija Bajuk, Milica Novaković, Marija Dostanić i Dunja Stanojev osvojile su peto mesto u kvalifikacionoj trci na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini k4 500 metara.

Naše kajakašice su izveslale stazu u vremenu 1 minut 36 sekundi i 40 stotinki, što im nije bilo dovoljno za direktan plasman u finale, ali su pružile sjajan performans. Prvo mesto u trci osvojila je posada Novog Zelanda sa vremenom 1:32,40. Drugo mesto pripalo je četvercu Španije sa vremenom 1:32,92, dok su trećeplasirane bile reprezentativke Poljske sa rezultatom 1:33,87. Ove tri posade obezbedile su direktan plasman u finale. Iz druge kvalifikacione grupe,