Dvanaesti dan Igara u Parizu - vaterpolisti u polufinalu, kajakašica Novaković u polufinalu

RTS 07.08.2024

Dvanaestog takmičarskog dana Olimpijskih igara u Parizu srpski vaterpolisti pobedili su Grčku i plasirali se u polufinale. Bacačica koplja Adriana Vilagoš završila je kao 13. u kvalifikacijama i ostala bez finala. Elzan Bibić nije uspeo da se plasira u finale trke na 5.000 metara. Direktan plasman u polufinale jednoseda u trci na 500 metara izborila je kajakašica Milica Novaković. Počele su borbe taekvondista, a predstavnik Srbije Lev Korneev pobedio je u prvoj, ali je poražen u osmini finala. Rvač Mate

Rezime današnjih rezultata srpskih olimpijaca Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku u četvrtfinalu olimpijskog turnira u Parizu rezultatom 12:11. Rival će im biti reprezentacija SAD. - Atletičarka Adriana Vilagoš, državna rekorderka u bacanju koplja, nije se plasirala u finale takmičenja na Olimpijskim igrama u Parizu. Kvalifikacije je završila na 13. mestu u generalnom plasmanu - prva ispod crte. - Košarkašice Srbije izgubile su od Australije rezultatom 85:67 u