Nova medalja za Srbiju! Vaterpolisti Srbije "osvetili" košarkaše i obezbedili finale Olimpijskih igara

Večernje novosti 09.08.2024

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 10:6 u polufinalu Olimpijskih igara.

Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović Velika borba je viđena u prvom polufinalnom meču. Srbija je ušla grubo u meč i od starta pokušavala da dođe do svoje igre, pre svega u odbrani, ali su igraču Uroša Stevanovića zaradili veliki broj isključenja. Ono što je bila prednost, jeste što su se "delfini" sjajno branili i sa igračem manje. To je pratila sjajna pratija Nikole Dedovića koji je sjajno pogađao i odveo Srbiju na poluvreme sa dva gola viška. Četvrta četvrtina: 32' -