(VIDEO) Golman Đirone Gazaniga od stuba srama do heroja dana i tri odbranjena penala

Euronews pre 4 sati  |  Autor: Euronews

Golman Đirone Paulo Gazaniga je za samo tri nedelje prošao period od stuba srama zbog primljenog gola kroz noge u 90. minutu protiv Pari sen Žermena u UEFA Ligi šampiona (0:1), do apsolutnog heroja dana u devetom kolu Primere La Lige zbog tri odbranjena penala u meču protiv Atletik Bilbaoa (2:1).

Stara je fudbalska floskula da se kiks golmana pamti, ali isto tako pamte se i veličanstvene odbrane. A, argetinski golman je protiv Fejenorda u Ligi šampiona, samo četiri dana ranije, i protiv Bilbaoa zaustavio ukupno četiri penala u nizu! Bilbao je imao dva penala u Kataloniji. Gazaniga je prvo odbranio udarac Berengera u 28. minutu, a početkom drugog poluvremena su gosti ponovo dobili jedanaesterac. Odbranio je Argentinac udarac Injakija Vilijamsa, ali taj