Iz Udruženja potrošača "Efektiva" o efikasnosti bojkota trgovinskim gigantima: Dali su nam popuste, ali to je šarena laža, taj film neće gledati!
Kurir pre 6 sati
Nakon što je Udruženje potrošača Efektiva pozvalo građane da poslednjeg dana januara bojkotuju velike hipermarkete zbog, kako su naveli, najviših cena hrane u Evropi, hipermarketi su akcijama i do 60 odsto na određene proizvode pokušali da ipak privole kupce.
Koliko je bojkot urodio plodom analizirali su gosti jutarnjeg programa Kurir televizije, analitičar Nenad Bumbić i Jovan Ristić iz Udruženja potrošača Efektiva. Ristić je rekao da nisu zadovoljni popustima: - Ono što sam ja video jesu popusti, a oni su šarena laža. Poruka je da će pusitit 15 dana niže cene, pa će vratiti na stari nivo, taj film neće da gledaju. Sa popustima nećemo da se igramo, ima da se skinu cene, to je glavna stvar. I dalje očekujemo da nadležni