Pre ili posle moraće se na: - izbore Kako do rešenja krize i da li vlast i studenti imaju izlazne strategije: "Ovo stanje ne može da traje večno"
Blic pre 5 sati
Tragedija u Novom Sadu, protesti, blokade i incidenti doveli su do društvene krize kojoj se još ne nazire kraj. Doduše, predsednica Skupštine Ana Brnabić smatra da u Srbiji nema političke krize, već samo "krize opozicije", a vlast je više nego spremna da raspiše vanredne izbore, što je opozicija odbila.
U međuvremenu smo imali i hapšenja i podizanje optužnica zbog tragedije na Železničkoj stanici Novi Sad. Pale su i ostavke, pa i Vlada Srbije. Ipak, izlaz iz krize još nije na vidiku. Jedni kao rešenje spominju referendum. Drugi prelaznu vladu. Treći novu vladu. Četvrti izbore, a peti dijalog - dijalog između vlasti, s jedne strane, i studenata i rektora, s druge. Rektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu je tu ponudu juče odbio. Predrag Lacmanović, programski