Papa reformator: Srušio predrasude, podržao gej porodice, osudio pedofile: Promenio Katoličku crkvu iz korena, a evo zašto je odbio da se vozi "papamobilom"
Blic pre 10 dana
Za dvanaest godina, koliko je bio na poziciji poglavara Rimokatoličke crkve, papa Franja je koristio svoj pontifikat za pokretanje niza progresivnih promena u vatikanskim krugovima, zbog čega je zaradio nadimak "reformator".
Papa Franja umro je 89. godini. Ubrzo je otkriveno i od čega je umro papa Franja, a papinu biografiju možete pročitati u našem posebnom tekstu. Papa Franja je 2020. izneo svoj do tada najliberalniji stav po pitanju vrlo osetljivom za Katoličku crkvu: homoseksualci imaju pravo na porodicu i trebalo bi da budu zaštićeni građanskim zakonima. Papa je bio poznat kao protivnik diskriminacije po bilo kojem osnovu, pa je i ranije davao izjave koje su shvaćene kao njegova