Tačno ovog datuma prestaju nepogode u Srbiji: Oglasio se RHMZ: I danas pljuskovi, grmljavina i grad i ova pojava koja nikome ne prija (foto)
Blic pre 7 sati
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je upozorenje na teritoriji cele Srbije zbog najavljenih vremenskih nepogodna koje nas očekuju sve do subote, 26. aprila. Kako su najavili, do tada pred Srbijom su pljuskovi, grmljavina i grad, a popaljeni su i meteoalarmi u celoj zemlji!
Prema prognozi RHMZ-a, plјuskovi i grmlјavine, koji se na području Srbije očekuju do 26. aprila, lokalno će biti praćeni gradom i većom količinom kiše za kratko vreme. - Za konkretne lokacije izdaćemo HITNA UPOZORENJA jedan do dva sata unapred - napominju iz RHMZ-a. Danas pre podne u Bačkoj i Banatu se očekuju kiša i plјuskovi s grmlјavinom. U ostalim krajevima uglavnom suvo uz izolovanu pojavu kiše, najavljuju. - Tokom dana promenlјivo, nestabilno i sparno,