Ovo niste znali o moćnim helikopterima koji su stigli u Srbiju: Nastali po uzoru na ruski "krokodil", a zovu ih "leteće tvrđave" (video)

Pravda 03.12.2019  |  Blic

Četiri nova desantno-jurišna helikoptera Mi-35M, koja je Srbija kupila od Rusije, stigla su juče u našu zemlju, avion sa borbenim letelicama sleteo je na Aerodrom "Pukovnik Milenko Pavlović" u Batajnici.

Vojska Srbije do sada nije imala ovaj tip helikoptera i oni će dodatno ojačati naše vazduhoplovne snage. Helikopter Mi-35M je nastao na bazi ruskog borbenog helikoptera Mi-24VM "krokodil" i predstavnik je sovjetske koncepcije jurišnog borbenog helikoptera koja je podrazumevala oklopljeni i snažno naoružani helikopter koji se više oslanja na veliku brzinu, nego na svoje manevarske sposobnosti. Helikopter poseduje oklop koji štiti kako posadu, tako i vitalne delove

Pravda »

Društvo, najnovije vesti »

ЋирилицаKorisnička podešavanja