Pobeda košarkaša Slobode (VIDEO)

Zoom UE 04.10.2020

UŽICE – U drugom kolu Košarkaške lige Srbije bez publike, u Velikom parku, košarkaši Slobode savladali Dunav. Solidnu utakmicu odigrali su Užičani, slabu gosti iz Starih Banovaca, što je na kraju rezultiralo prvim ovosezonskim pobedom Sloboda – Dunav 91:70 (51:38).

Utakmicu sjajno otvaraju domaći košarkaši. Uglavnom poenima raspoloženog Nikolića, koji vešto kažnjava nedostatak centimetara u reketu gostiju, tako ekipa Slobode vrlo brzo stiče dvocifrenu prednost. Gosti slabi – mekani u odbrani, konfuzni u napadu – Užičani su na 2 minuta pre kraja prvog perioda već na +18 (25:07). Odnos snaga na parketu ostaje isti sve do polovine druge četvrtine, kada gosti vezanim trojkama Majstorovića i Malidžana, na mlaku odbranu Slobode,