Nadalova 1001. pobeda za četvrtfinale Pariza

RTS 06.11.2020

Drugi teniser sveta Rafael Nadal nadigrao je Australijanca Džordana Tompsona sa 2:0 (6:1, 7:6 /7:37) i 1001. pobedom u karijeri plasirao se u četvrtfinale turnira u Parizu. U borbi za polufinale suparnik će mu biti sunarodnik Pablo Karenjo Busta.

Iako je meč počeo odlično i ubedljivo dobio prvi set, Nadala je u drugom setu dozvolio protivniku da zapreti povratkom u meč. Za pobedu mu je trebalo sat i 35 minuta igre jer je u drugom setu Tompson uspeo da pruži ravnopravan otpor sve do samog kraja kada je čak izborio i brejk šansu za izjednačenje. Ipak Nadal je uspeo da sačuva svoj servis pa se ušlo u taj brejk u kome je Španac ponovo bio siguran i došao do 1001. pobede u karijeri koja ga vodi u četvrtfinale