Atletika EP: Uzbudljivo veče finala u Minhenu, oboreno nekoliko rekorda Evropskih prvenstva

RTS 19.08.2022

Večeras u Minheni održano nekoliko finala. Počelo je bacanjem diska u muškoj konkurenciji gde je pobedio Nikolas Alekna iz Litvanije, a završeno je ženskom trkom na 200 metara u kojoj je trijumfovala Švajcarkinja Munđina Kambunđi. Oboreno je nekoliko rekorda Evropskih šampionata.

Munđina Kambunđi najbrža na 200 metara Švajcarkinja Munđina Kambunđi osvojila je zlatnu medalju na 200 metara u vremenu 22.32. Druga je kroz cilj prošla Britanka Dina Ašer-Smit - 22.43, a bronzanu medalju osvojila je Ida Karstoft iz Danske rezultatom 22.72. Marina Beh-Romančuk osvojila zlato u troskoku Ukrajinka Marina Beh-Romančuk osvojila je zlatnu medalju troskokom od 15.02. Drugo mesto pripalo je Kristini Mekela iz Finske - 14.64. Bronzanu medalju osvojila je