Totenhem nadoknadio dva gola zaostatka i osvojio bod protiv Brentforda

Beta 26.12.2022

Fudbaleri Totenhema odigrali su danas na gostujućem terenu nerešeno 2:2 protiv Brentforda, u utakmici 17. kola Premijer lige.

U engleskom fudbalu se tradicionalno na drugi dan Božića - "boksing dej" igraju utakmice. Takmičenje u Premijer ligi nastavljeno je danas, samo osam dana od finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Brentford je poveo u 15. minutu golom Vitalija Janelta, a zatim je gol postigao Ajvan Toni, u 43. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Toni je ipak u 54. minutu bio strelac i udvostručio prednost domaćih. Totenhem je smanjio u 65. minutu golom Harija Kejna, a bod je obezbedio Pjer-Emil Hojbjerg pogotkom u 71. minutu.

Totenhem je četvrti na tabeli sa 30 bodova.

Brentford je osmi put odigrao nerešeno u Premijer ligi ove sezone i zauzima deveto mesto na tabeli sa 20 bodova.

Kasnije igraju: Kristal Palas - Fulam, Everton - Vulverhempton, Lester - Njukasl, Sautempton - Brajton, Aston Vila - Liverpul i Arsenal - Vest Hem.