Milvol rastužio Bilića, Sims zapalio stadion svetlosti

Sport klub 26.12.2022  |  Autor:Igor Jagličić

Podeli : Fudbaleri Milvola savladali su Votford sa 2:0 i zabeležili prvu gostujuću pobedu na "Boksing dej", još od 2006. godine! Veliki trijumf, 10. u novoj sezoni, doneli su Nemac Andreas Foglzamer, golom u 22. minutu i sjajni Holanđanin Zijan Fleming, koji je pogodio mrežu domaćih u 83. minutu.

Votford, koji je uoči meča imao ulogu favorita, u 35. minutu ostao je bez povređenog Žoao Pedra, a tri minuta kasnije i bez isključenog Hasana Kamare. Ovakav udarac, ekipa Slavena Bilića nije uspela da nadoknadi do kraja meča. Votford je upisao drugi poraz u poslednja dva meseca, ali će nastaviti bitku za povratak u Premijer ligu. Sa druge strane, Milvolu je ovo bila tek druga pobeda od 29. oktobra, kao najava boljih dana. Sjajan meč 24. kola Čempionšipa odigrali