Balkanski derbi za zlato u Parizu: Srbija protiv Hrvatske u finalu Olimpijskih igara!

Hot sport 09.08.2024

Srbija je saznala protiv koga će igrati u nedelju u velikom finalu za zlatnu medalju! Vaterpolisti Srbije saznali su svog protivnika u finalu Olimpijskih igara u Parizu, a to će biti reprezentacija Hrvatske, koja je u uzbudljivom polufinalu savladala Mađarsku rezultatom 9:8.

U početku meča, Mađari su imali bolji ritam i nakon početnog gola Hrvatske, uspeli su da sa tri uzastopna pogotka stignu do prednosti od dva gola. Međutim, Hrvati su brzo uzvratili i prva četvrtina završena je rezultatom 3:3. U drugoj četvrtini, sjajni Loren Fatović preuzeo je inicijativu, postigavši nekoliko ključnih golova koji su omogućili Hrvatskoj da na poluvreme ode s vođstvom od 7:5. Treća četvrtina donela je napetu borbu, s Mađarskom koja je uspevala da