Sitiju prvi trofej u sezoni: "Građani" pobedili Junajted u finalu Komjuniti Šild kupa

Večernje novosti 10.08.2024  |  Tanjug

FUDBALERI Mančester sitija osvojili su Superkup Engleske, popularni Komjuniti Šild, pošto su posle boljeg izvođenja penala pobedili gradskog rivala Mančester junajted rezultatom 7:6 (1:1).

FOTO: Tanjug/AP Osvajač prošlosezonskog FA Kupa, "crveni đavoli" su na londonskom "Vembliju" mogli da povedu u 75. minutu, ali sjajnu šansu nije iskoristio Markus Rašford, pogodio je stativu u situaciji jedan na jedan sa golmanom "građana" Edersonom. Ipak, izabranici Erika Ten Haga poveli su u 82. minutu, strelac je bio rezervista Alehandro Garnačo, posle soloprodora je poslao loptu u gol prizemnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Šampion Engleske se nije predao,