Dinamo prvi tim ikada koji je primio devet golova – Bajern ispisao istoriju u Minhenu

Sputnik pre 1 dan

Fudbaleri Bajerna naneli su Dinamu iz Zagreba jedan od najtežih poraza u istoriji, a ujedno su postali prvi tim ikada koji je u jednoj utakmici Lige šampiona postigao devet golova.

Kada je počelo drugo poluvreme utakmice Bajerna i Dinamo u Minhenu delovalo je da bi hrvatski tim mogao da pomrsi konce domaćinu čija je prednost sa 3:0 smanjena na 3:2. Međutim, takav utisak potrajao je svega nekoliko minuta. Od 51. minuta fudbaleri Bajerna ponašali su se kao da su ostali sami na terenu i sa lakoćom su došli do još pet golova, a upisali bi čak i šesti odnosno deseti ukupno da jedan pogodak nije bio poništen. Tako je Bajern postao prvi tim ikada