Liga konferencija: Kockala se Fiorentina, pa lako proša u osminu finala

Euronews 23.02.2023  |  Autor: Euronews

Fiorentina je očekivano prošla u osminu finala Lige konferencija, jer je iz Portugalije ponela četiri gola prednosti, ali neočekivano je posle 34 minuta Braga vodila 2:0! Ipak, portugalski tim nije taj kalibar, pa je Mandragora smanjio prednost do poluvremena.

U nastavku je šansu dobio Aleksa Terzić, asistirao je Kabralu za gol, ali je pogodak bio poništen. Ipak, Saponara je izjednačio na 2:2 i tu je priča nije bila završena jer je Ranijeri doneo potpuni preokret i novi trijumf 3:2. Trabzon je najveći gubitnik ove runde, eliminisan je od Bazela, a da je na meču promašio penal, da mu je poništen gol, a čak 22 puta su šutnuli na gol švajcarske ekipe! ⚽️ Andi Zeqiri the match-winner for Basel 🥳 #UECL | @FC_Basel_en