Tajna organizacija koja hoće da svrgne Kima: Preuzeli odgovornost za upad u ambasadu, čuvaju sina ubijenog Kimovog brata!
Kurir 27.03.2019
Tajna severnokorejska opoziciona grupa, koja se bori za svrgavanje režima Kima Džong-una, preuzela je odgovornost za upad u ambasadu ove zemlje u Španiji, jer su, kako kažu, diplomatske misije Severne Koreje kanali za nezakonita delovanja.
Poznata pod imenom Fri Džoseon, ova grupa je navela u saopštenju da su njene akcije bile odgovor na “hitnu situaciju u ambasadi u Madridu”. Oni su zamolili javnost za sve informacije o navodnim ilegalnim poslovima koji su u toku u ovom predstavništvu Severne Koreje. Ova zemlja ima svega oko 20 ambasada u svetu. U upadu u ambasadau, 22. februara uoči samita u Hanoju između Kima i Donalda Trampa, učestvovalo je oko 10 ljudi, uključujući jednog