Top sikret: "Vojsku ćemo zatvoriti u kasarne, najveći problem će biti Legija!"- Ova dokumenta otkrivaju ko je ubio Đinđića!?
Pravda 03.11.2018 | Srpski telegraf
Strane obaveštajne službe, pre svega engleski MI-6 i američka CIA, i te kako su umešane u atentat na premijera Srbije Zorana Đinđića 2003. godine. Ovakva saznanja direktno proizlaze iz transkripata razgovora dvojice obaveštajaca Endrjua Monktona (MI-6) i Dejvida Bleka (CIA) uoči ubistva i neposredno nakon toga.
Srpski telegraf je pre nekoliko dana objavio tvrdnje bivšeg ministra i poznatog advokata Bože Prelevića, koji je bio akter sudskog procesa nakon ubistva Zorana Đinđića, da su premijera Srbije likvidirale strane obaveštajne službe. On je tada rekao i da za to ima dokaze. Iz razgovora koje su presrele srpske službe vidi se da su MI-6 i CIA planirale u Srbiji operaciju "Mač", kako su njihovi operativci pravili spiskove za hapšenja u akciji