Izvor: Al Jazeera/Balkan arhiva vesti 30.01.2018
Robert Donia: Srbija je podržavala stvaranje srpske države u BiH
Al Jazeera 30.01.2018
Američki historičar tvrdi da su vlasti u Srbiji i Republici Srpskoj imale isti cilj, ali različite metode djelovanja. Vještak Haškog tužiteljstva za povijest Robert Donia izjavio je na suđenju Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću, na Rezidualnom… »
Hoxhaj: Nepotrebno miješanje Rusije u istragu o ubistvu Ivanovića
Al Jazeera 30.01.2018
Zamjenik kosovskog premijera smatra da je rusko miješanje u istragu pokušaj miješanja u unutrašnja pitanja Kosova. Zamjenik kosovskog premijera Enver Hoxhaj smatra da miješanje Rusije u proces istrage o ubistvu Olivera Ivanovića narušava, kako je… »
Dodik i dalje na američkoj 'crnoj listi'
Al Jazeera 30.01.2018
Washington smatra da osobe s 'crne liste' ugrožavaju mir i proces stabilizacije u regiji. Predsjednik bh. entiteta Republika Srpska Milorad Dodik i dalje je na "crnoj listi" Sjedinjenih Američkih Država. Naime, Ministarstvo finansija Sjedinjenih… »