Izvor: Nova ekonomija/Ekonomija arhiva vesti 16.05.2018
PUPS: Penzionerska žrtva od pre tri i po godine imala smisla
Nova ekonomija 16.05.2018
Puna državna kasa, stabilne javne finansije i vidljiv ekonomski rast pokazali su da je velika penzionerska žrtva od pre tri i po godine imala smisla i da je podrška Partije ujedinjenih penzionera Srbije merama fiskalne konsolidacije bila ispravna i… »
Nezaboravni ukusi Srbije - zaboravljena jela iz domaće tradicije
Nova ekonomija 16.05.2018
Kompanija Coca-Cola Srbija je u Konaku kneginje Ljubice predstavila tradicionalna, zaboravljena jela iz bogate kulinarske tradicije, kroz jedinstven projekat Nezaboravni ukusi Srbije, inspirisan srpskom kulturom tradicijom i starim ukusima Srbije. U… »
Autoput Sarajevo-Beograd najznačajniji razvojni projekat
Nova ekonomija 16.05.2018
Izgradnja autoputa Sarajevo-Beograd predstavlja jedan od najznačajnijih razvojnih projekata na unutarašnjem i regionalnom planu. On bi trebao da doprinese uvezivanju privrednih/poslovnih zona koje gravitiraju trasi autoputa te daljoj afirmaciji i… »
MMF: Nezaposlenost previsoka u pojedinim državama EU
Nova ekonomija 16.05.2018
Evropski privredni rast je snažan pretežno zahvaljujući domaćoj tražnji, ali vlade ne koriste dovoljno ovaj period za smanjenje dugova i sprovođenje reformi. To poručuje Međunarodni monetarni fond (MMF). U najnovijim projekcijama za razvijene… »