Izvor: Politika/Društvo arhiva vesti 09.10.2018

Referendumski ajvar

Referendumski ajvar

Politika 09.10.2018
U kičastom ambijentu magijskog Skoplja, gde su izgrađeni monumentalni spomenici Aleksandrovim falangistima, a zastava NATO-a se vijori ispred zgrade Generalštaba, u gradu podeljenom na makedonski i albanski deo, lebdi Bizmarkova geopolitička vizija… »
Vreme edukovanja

Vreme edukovanja

Politika 09.10.2018
Ćirilica je osnovno pismo srpskog jezika. Jedinstvena u svetu po savršenosti, koja se ogleda u jednostavnosti, pa i dete od tri godine već prepoznaje nekoliko slova. Ima naroda koji se opismenjuju do kraja života – ako im je životni vek poduži… »
Spaljena zemlja

Spaljena zemlja

Politika 09.10.2018
Kada sam se krajem septembra vraćao automobilom iz Slovačke na auto-putu Novi Sad–Beograd su me u ranim večernjim satima dočekali nestvarni, jezivi prizori. Sa obe strane autostrade u daljini su se videle vatre, dugačke plamteće linije. Neupućeni… »
Antiohijski patrijarh dolazi u Srbiju

Antiohijski patrijarh dolazi u Srbiju

Politika 09.10.2018
Patrijarh antiohijski i sveg istoka Jovan Deseti dolazi u četvrtak u zvaničnu posetu srpskom patrijarhu Irineju i Srpskoj pravoslavnoj crkvi. Kako je objavljeno na zvaničnom sajtu SPC, patrijarh će biti svečano dočekan u Sabornom hramu Svetog… »