Izvor: Nova ekonomija/Svet arhiva vesti 05.11.2018
Inflacija u Turskoj porasla u oktobru na 25 odsto
Nova ekonomija 05.11.2018
Međugodišnja inflacija u Turskoj porasla je u oktobru na 25 odsto, prema zvaničnim podacima objavljenim danas. To je najviši nivo u 15 godina i rezultat aktuelnog uticaja valutne krize na širu ekonomiju, javlja Rojters. U odnosu na septembar, potrošačke… »
Nove američke sankcije Iranu stupile danas na snagu
Nova ekonomija 05.11.2018
Nove sankcije SAD Iranu stupile su danas na snagu, ali je zasad osam velikih uvoznika iranske nafte pošteđeno kazni. Sankcije su usmerene na iranski energetski, finansijski i trgovinski sektor kako bi se oslabila privreda te zemlje posle odluke… »
Kineski predsednik obećao veće otvaranje Kine za uvoznu robu
Nova ekonomija 05.11.2018
Kineski predsednik Si Đinping obećao je, na sajmu trgovine u Šangaju koji za cilj ima da predstavi Kinu kao globalnog kupca, veće otvaranje Kine za uvoznu robu, ali se nije osvrnuo na američke i evropske žalbe na tehnološku politiku i ograničenja za… »
Nećemo naći mir dok oca ne sahranimo primereno
Nova ekonomija 05.11.2018
Sinovi Džamala Kašogija: Sinovi saudijskog novinara Džamala Kašogija rekli su da porodica neće naći mir dok oca primereno ne sahrane. Salah i Abdulah Kašogi rekli su to u intervjuu za CNN, dodajući da veruju da će odgovorni za očevu smrt biti privedeni… »