Izvor: Cenzolovka/Društvo arhiva vesti 28.09.2019
BBC obrazložio: Voditeljka nije smela da komentariše Trampove izjave
Cenzolovka 28.09.2019
Iz korporacije su saopštili da novinari ne bi trebalo da iznose lične stavove o javnim stvarima, zbog čega je delimično i usvojena žalba protiv Nage Mančeti. BBC je detaljno obrazložio odluku da usvoji kritike na račun voditeljke Nage Mančeti. Voditeljka… »
Tribina „Novinari ili politički protivnici“: Zalaganje novinara za političke opcije nespojivo sa novinarskim kodeksom
Cenzolovka 28.09.2019
Srbija je podeljeno i posvađano društvo u kome se zna ko su opozicioni, a ko novinari koji su za vlast. Dok su novinari odgovorni za ono što pišu, za političare ne postoji odgovornost ni sankcija, rečeno je na tribini o medijskoj etici „Novinari ili… »
Obeležen Međunarodni dan prava javnosti da zna
Cenzolovka 28.09.2019
Povodom 28. septembra, Međunarodnog dana prava javnosti da zna, na skupu koji je održan tom povodom u Beogradu poručeno je da je potrebno poslati snažnu poruku o značaju slobodnog pristupa informacijama od javnog značaja, da je u tome neophodna saradnja… »