Izvor: Novi magazin/Svet arhiva vesti 13.11.2019
Tramp: Turska kupovina ruskog sistema S-400 stvara ozbiljne izazove
Novi magazin 13.11.2019
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je večeras da turska kupovina ruskog odbrambenog sistema S-400 stvara ozbiljne izazove, ali da se nada da oni mogu da budu prevaziđeni. Tramp je rekao da je o tome večeras razgovarao s predsednikom Turske Redžepom… »
Kina upozorila SAD da se ne mešaju u poslove Hongkonga
Novi magazin 13.11.2019
Kinesko Ministarstvo spoljnih poslova upozorilo je danas SAD da se ne mešaju u poslove Hongkonga, rekavši da je ta teritorija deo Kine. Portparol ministarstva Geng Šuang rekao je da bi članovi američkog Senata trebalo da prestanu da pokušavaju da… »
Varhelji, Breton i Valean sutra pred nadležnim odborima EP
Novi magazin 13.11.2019
Tri nova kandidata za evropske komesare sutra izlaze na tročasovno slušanje u Evropskom parlamentu nakon čega će evroposlanici odlučiti da li su se kvalifikovali za članove koledža komesara odnosno da li mogu da rade po programu koji im je izabrana… »
Bolsonaro dočekuje Sija, promenio retoriku prema Kini
Novi magazin 13.11.2019
Ekstremno desničarski predsednik Brazila Žair Bolsonaro danas dočekuje kineskog predsednika Si Đinpinga na međunarodni samit u Braziliji, godinu dana nakon što je u predizbornoj kampanji Kinu opisivao kao predatora i nervirao kinesku vladu posetom… »