Arsenal savladao Junajted u derbiju Premijer lige

RTS 01.01.2020

Fudbaleri Arsenala pobedili su ekipu Mančester junajteda u velikom derbiju Engleske, rezultatom 2:0. Arsenal je u utakmici koja je obeležila 21. kolo Premijer lige i početak godine na Ostrvu, potpuno nadigrao velikog rivala i ostvario važan trijumf.

"Tobdžije" su u većem delu meča bile bolji rival i prekinule niz od četiri utakmice bez poraza, ujedno se oporavile od teškog poraza od Čelsija pre nekoliko dana. Već u osmom minutu ekipa Mikela Artete je došla je do prednosti – po levom boku je odlično prošao Sead Kolašinac, vratio povratnu lopta koja je stigla do Nikole Pepa, a on sa nekih desetak metara savladao Davida de Heu. Francuski krilni napadač je propustio jednu priliku, da bi u finišu poluvremena domaći