Izvor: Danas/Društvo arhiva vesti 03.01.2020
Vranjanci prelaz između dve godine proveli nikad skromnije i „hladnije“
Danas 02.01.2020
Prelaz između dve godine u Vranju obeležili su i problemi u zagrevanju stanova koji koriste daljinsko grejanje JP „Novi dom“. Prema izjavama građana, radijatori su postali hladni već oko 21 sat 31. decembra iz potpuno nerazumljivih razloga… »
Protest „1 od 5 miliona“ 4. januara u Kragujevcu
Danas 02.01.2020
Izađi da ponovo upalimo plamen slobode, da stanemo u jednu kolonu, zbijemo redove i odbranimo dostojanstvo svakog od nas i svaku žrtvu nasilja i samovolje, navodi se u pozivu na građanski protest u organizaciji „1 od 5 miliona“, koji će biti… »
Jugom starim 35 godina grčki novinar prevalio 1.300 kilometara
Danas 02.01.2020
Grčki novinar prešao je „Zastavinim“ „jugom 55L“ starim 35 godina 1.300 kilometara od Minhena do Kragujevca i o tome danas objavio reportažu na sajtu atinskog dnevnika „Proto tema“. „Tri decenije pošto je taj automobil u čiju se… »
Znanje je uvek povezano, a „zidovi“ koji razdvajaju nauke veštački
Danas 02.01.2020
Za Danas govore dobitnici Nagrade „Dr Zoran Đinđić“ za mlade naučnike i istraživače Najbolji mladi naučnici i istraživači u prošloj godini nagrađeni su krajem decembra na tradicionalnoj dodeli nagrada „Dr Zoran Đinđić“. Odbor Fonda… »