Ubedljivi Promiteas i Tofaš

RTS 28.01.2020

Košarkaši Promiteasa iz Patre ubedljivo su pobedili Venciju u gostima rezultatom 70:52, u utakmici četvrtog kola Top 16 faze Evrokupa. Ranije danas, u utakmici koja je otvorila kolo, Tofaš je u Bursi lako savladao Huventud rezultatom 91:76.

Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti iz Grčke su pojačali ritam u drugoj, pa su već nakon jednog poluvremena vodili rezultatom 41:27. Prednost Promiteasa nije se značajno smanjivala sve do sredine poslednje četvrtine kada je domaćin prišao na jednocifren zaostatak, ali nije uradio ništa više od toga. Grci su do kraja meča razliku ponovo podigli na velikih plus 18. Sjajni Lukas Mavrokefalidis postigao je čak 28 poena, uz 13 uhvaćenih skokova. Posle ove utakmice,