Juventus deklasirao Fijorentinu

RTS 02.02.2020

Fudbaleri Juventusa nadigrali su na svom terenu tim Fijorentine sa 3:0 u nastavku 22 kolu Serije A. Vodeći tim na tabeli došao je do 17 pobede golovima Kristijana Ronalda sa bele tačke a konačan rezultat je postavio Matis de Liht u prvom minutu sudijske nadoknade.

Domaćini su samouvereno ušli u meč ali je tim Fijorentine uspešno uspevao da sačuva mrežu sve do 40. minuta kada u njihovom kaznelom prostoru lopta pogađa jednog od igrača a sudija dosuđuje jedanaesterac. Kristijan Ronaldo uspešno izvodi kazneni udarac i postiže gol za svoj tim na devetoj uzastopnoj utakmici, a na poluvreme se odlazi sa minimalnom prednošću. Situacija se ponavlja i u drugom poluvremenu a u 80. minutu Federiko Čekerini je skrivio novi penal koji