Fudbal se vratio na velika vrata – nova goleada u Bundesligi!

RTS 17.05.2020

Fudbaleri Kelna i Majnca odigrali su nerešeno 2:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 26. kola Bundeslige. Dugo očekivani povratak fudbala, nakon dvomesečne pauze zbog pandemije koronavirusa, raduje svakog ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svetu, a Nemci se trude da ga dodatno ulepšaju golovima.

Posle 16 pogodaka u subotu, nedelja je počela obećavajuće – duelom u kojem je Majnc nadoknadio dva gola zaostatka na Rajn energi stadionu. Domaći su do prednosti stigli već u 6. minutu, pošto je Musa Nijakate napravio faul u kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku, konsultovanja VAR-a potvrdio svoju odluku, a siguran sa bele tačke bio je Mark Ut. Majnc je do kraja poluvremena propustio dve dobre prilike da izjednači, što je domaći sastav kaznio početkom