Goleada Nejmara za pobedu Brazila nad Peruom

RTS 14.10.2020

Fudbaleri Brazila su na gostovanju nadigrali Peru sa 4:2 u drugoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. Tim Brazila je predvodio Nejmar koji je postigao het trik i prestigao legendarnog Ronalda na večnoj listi strelaca.

Iako su fudbaleri Perua vodili u dva navrata tokom meča, Brazil je do druge pobede došao posle preokreta u završnici utakmice. Na utakmici u Limi domaćini su prvi poveli već u petom minutu golom Andree Karailja, ali su gosti izjednačili u 28. minutu golom Nejmara sa bele tačke, pa se na odnor otišlo sa 1:1. I na početku drugog poluvremena u 59. minut Renato Tapia je zatresao mrežu Brazila za 2:1, ali Rišarlison izjednačuje na 2:2 samo pet minuta kasnije. U 83.