"Orlovi" bez sreće - Srbija ispustila pobedu u Turskoj!

RTV 14.10.2020  |  RTV, RTS

ISTANBUL - Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 2:2 u utakmici četvrtog kola Lige nacija. "Orlovi" su prokockali prednost od dva gola i ostali bez pobede u Istanbulu, koja bi im bila veliki korak ka opstanku u Ligi B. Selekcija Ljubiše Tumbakovića prikazala je dva lica – prvih 50 minuta je bilo odlično, ali je u nastavku viđen veliki pad koji je mogao da bude i drastičnije kažnjen. Srbija tako nije napravila najbolju uvertiru za utakmicu sa Škotskom za plasman na Evropsko prvenstvo.

Posle trijumfa nad Norveškom u plej-ofu, naš nacionalni tim poražen je od Mađarske, a potom je i remizirao sa Turcima nakon vođstva od 2:0. Na tabeli grupe 3 "orlovi" su ostali poslednji sa dva boda, jednim manje od današnjeg protivnika. Duel na stadionu "Turk Telekom" nije počeo dobro po naše izabranike, pošto su Turci imali prvu odličnu priliku već u 40. sekundi. Nemanja Maksimović je izgubio loptu u opasnoj zoni, ali su "orlovi" nekako preživeli uvodnu pretnju,