LE: Revije golova na prvim utakmicama drugog kola

RTS 29.10.2020

Na prvim utakmicama drugog kola grupne faze Lige Evrope viđeno je nekoliko revija golova. Fudbaleri Milana su na svom terenu sa 3:0 nadirali Spartu Prag, Dinamo iz Zagreba je uspeo da sačuva mrežu na gostovanju u Moskvi i to je bila jedina utakmica bez golova, a na gostujućim terenima slavili su Volfsberger pritiv Fejenorda i Hofenhajm sa Gentom identičnim rezultatom 4:1.

Milan je došao do vođstva u 24. minutu golom Španca Brahima Biaza na dodavanje Zlatana Ibrahimovića koji je već desetak minuta kasnije dobio priliku i da uveća prednost svog tima. U 36 minutu dosuđen je jedanaesterac za Milan. Sa bele tačke je šutirao Zlatan Ibrahimović ali je pogodio prečku i propustio veliku priliku da uveća vođstvo svog tima. Na početku drugog poluvremena Ibrahimovića je na terenu zamenio Rafael Leao koji samo desetak minuta kasnije postiže