Надалова 1001. победа за четвртфинале Париза

РТС 06.11.2020

Други тенисер света Рафаел Надал надиграо је Аустралијанца Џордана Томпсона са 2:0 (6:1, 7:6 /7:37) и 1001. победом у каријери пласирао се у четвртфинале турнира у Паризу. У борби за полуфинале супарник ће му бити сународник Пабло Карењо Буста.

Иако је меч почео одлично и убедљиво добио први сет, Надала је у другом сету дозволио противнику да запрети повратком у меч. За победу му је требало сат и 35 минута игре јер је у другом сету Томпсон успео да пружи равноправан отпор све до самог краја када је чак изборио и брејк шансу за изједначење. Ипак Надал је успео да сачува свој сервис па се ушло у тај брејк у коме је Шпанац поново био сигуран и дошао до 1001. победе у каријери која га води у четвртфинале