Izvor: Politika/Svet arhiva vesti 04.12.2020
Bajden: Novi paket mera pomoći ekonomiji verovatno u januaru
Politika 04.12.2020
VILMINGTON - Novoizabrani predsednik SAD Džozef Bajden je rekao da će sledećeg meseca verovatno predložiti paket mera pomoći za ekonomiju za koje bi bilo izdvojene „stotine milijardi dolara”, preko onih koje bi Kongres mogao da usvoji do kraja godine… »
Da li aktuelni predsednik SAD može da pomiluje samog sebe
Politika 04.12.2020
Mediji navode da Tramp razmatra da amnestira i svoju decu Ivanku, Donalda i Erika. Bela kuća je optužena da je neko u njeno ime nudio predsedničko pomilovanje u zamenu na novac, što je postalo predmet istrage Ministarstva pravde, a mediji navode da… »
Roba kasni zbog nestašice brodskih kontejnera u Kini
Politika 04.12.2020
Prinudno ostajanje kod kuće u vreme pandemije povećalo je kupovinu preko interneta, kupci su naručivali proizvode u rekordnim količinama, te su proizvođači iz Kine morali da proizvode prekovremeno, a sada se zbog nestašice brodskih kontejnera u Kini… »