Dramatična pobeda Oklahome nad Šarlotom u debiju Pokuševskog

RTS 27.12.2020

Košarkaši Oklahome nadigrali su Šarlot sa 109:107 na gostovanju u dramatičnoj završnici utakmice u kojoj je debitivao mladi srpski internacionalac Aleksej Pokuševski. Na dan svog rođendana na terenu je proveo 11 minuta i nije uspeo da se upiše u listu strelaca. Meč Vašingtona i Orlanda 120:130 obeležio auto-koš zakucavanjem Tomasa Brajanta, a duel Detroita i Klivlenda završen je tek posle dva produžetka pobedom Kavalirsa sa 128:119.

U utakmici punoj obrta poveli su domaćini a košarkaši Oklahome su uspeli da načine obrt u trećoj četvrtini da bi se ušlo u dramatičnu završnicu. Šarlot je u poslednje sekunde ušao sa prednošću zahvaljujući Majlsu Bridžissu koji je za samo 15 sekundi ubacio tri trojke, ali je gostima pobedu doneo Žil Aleksandar sekundu pre kraja meča. U pobedničkom timu Žil Aleksandar je biop i najefikasniji igrač meča sa 24 postignuta poena, a pratio ga je iskusni Džordž Hil sa 21