Dramatična pobeda Ratnika nad Lejkersima, Lebron promašio šut odluke

RTS 19.01.2021

Košarkaši Golden stejta nadigrali su LA Lejkerse na gostovanju sa 115:113 posle nekoliko dramatičnih rezultatskih preokreta. Stef Kari je opet predvodio tim do pobede a Lebron Džejms je u poslednjim sekundama promašio pokušaj za tri poena i pobedu Lejkersa.

Lejkersi su u meč ušli samouvereno i odmah poveli sa dvocifrenom razlikom, pa se učinilo da neće biti mnogo neizvesnosti i da će aktuelni šampioni odneti ubedljivu pobedu. Ratnici su ipak uspeli da se vrate u meč i u trećoj četvrtini, posle tri vezane trojke Endrjua Viginsa, smanje do minimalne prednosti domaćina. U nastavku Lejkersi ponovo uspevaju da uvećaju prednost ali se onda aktivirao Stef Kari da bi na tri minuta do kraja Ratnici prvo izjednačili na 108:108,