Реал „искалио бес“ на Алавесу

Н1 Инфо 23.01.2021  |  Аутор:Никола Новаковић

Фудбалери мадридског Реала победили су у суботу у мечу 20. кола шпанске Ла Лиге екипу Алавеса на гостовању у Виторији резултатом 4:1 (3:0) и приближили се градском ривалу Атлетику, лидеру на табели, на само четири бода заостатка, али треба имати на уму да „Јорганџије“ имају две одигране утакмице мање.

Реал је пре победе над Алавесом био у серији лоших резултата – у Ла Лиги су ремизирали без голова са Осасуном, у Суперкупу су поражени од Атлетик Билбаоа, а у Купу Краља их је из такмичења избацио трећелигаш Алкојано. Реал је после првог полувремена већ практично успео да реши утакмицу усвоју корист, а у вођство их је довео Каземиро главом у 15. минуту после сјајног центаршута Тонија Кроса. У 41. минуту Еден Азар је асистирао Кариму Бенземи, који је сјајним шутем