Liverpul u velikom padu, Junajted prošao u osminu finala FA kupa

RTS 24.01.2021

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u osminu finala FA kupa, pošto su u velikom derbiju Engleske savladali Liverpul sa 3:2. "Crveni đavoli" su odigrali veoma dobro i produbili krizu rivala, koji je nastavio da posrće u svim domaćim takmičenjima.

Liverpul je pobedio samo jednom u poslednjih sedam utakmica i sada je završio učešće i u drugom nacionalnom kupu. Duel na "Old Trafordu" mnogo bolje je počeo po goste, koji su bili bolji i došli do prednosti u 18. minutu preko Mohameda Salaha. Egipćanin je dobio odličnu loptu od Bobija Firmina i lepo prebacio protivničkog golmana, ali su "crveni" posle tog pogotka propustili da iskoriste dobar period u igri i kazna je brzo stigla. Osam minuta kasnije, nakon brze