Bajern deklasirao Hofenhajm, pobede Dortmunda i Ajntrahta

RTS 30.01.2021

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su nadigrali Hofenhajm sa 4:1, a na svom terenu su sa 3:1 slavili Dotmund nad Ausburgom i Ajntraht Frangfurt u duelu sa Hertom u utakmicama 19. kola Bundeslige. Nerešene mečeve sa 1:1 odigrali su Union Berlin sa Borusijom Menhengladbah i Verder Bremen sa Šalkeom.

Fudbaleri Bajerna ubedljivo nadigrali Hofenhajm sa 4:1 na svom terenu i četvrtom pobedom nastavili pobedničku seriju. Gosti su sano na početku utakmice uspeli da pruže relativan otpor ali su domaćini u 32. i 43. minutu golovima Boatenga i Milera došli do 2:0. U finišu prvog poluvremena Hofenhajm je smanjio na 1:0 pogotkom Kramarića i to je bilo sve što su uspeli da učine. U nastavku meča se samo postavljalo pitanje sa kojom će razlikom bajern odneti pobedu, a za to