Čelsi juriša ka Ligi šampiona, Everton pao u Londonu

Nova 08.03.2021  |  Autor:Dušan Marković

Fudbaleri Čelsija savladali su Everton sa 2:0 u 27. kolu Premijer lige i zadržali četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. “Plavci” su dominirali od početka do kraja utakmice i pored dva gola promašili još nekoliko prilika i propustili da gostima sa “Gudisona” nanesu teži poraz.

Prvi gol je pao u 31. minutu kada je Godfri nakon šuta Haverca skrenuo loptu i savladao Pikforda, pa je Čelsi autogolom stigao do prednosti. U 51. minutu priliku je propustio Markus Alonso, ali je njegov udarac maestralno zaustavio golman Evertona. Četiri minuta kasnije poništen je gol Haverca zbog igranja rukom, a onda Pikford još jednom stupa na scenu. Ovoga puta prvi golman engleske reprezentacije pravi penal u 64. minutu, a siguran izvođač sa bele tačke za 2:0