Barsa briljirala u San Sebastijanu i prišla Atletiku na -4

Sport klub 21.03.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Poslednji meč nedeljnog programa 28. kola španske La Lige doneo je veoma ubedljivu pobedu Barselone u San Sebastijanu – Katalonci su rezultatom 6:1 (2:0) slavili protiv Real Sosijedada, pa ekipa Ronalda Kumana sada zauzima drugu poziciju na tabeli sa četiri boda manje od lidera Atletiko Madrida na deset kola do kraja šampionata.

Gosti su fantastično delovali čitavim tokom susreta na stadionu „Reale Seguros“ – u vođstvo su došli u 37. minutu kada je Antoan Grizman iskoristio odbitak i postigao svoj osmi gol u sezoni u La Ligi. Šest minut kasnije Dest je na asistenciju Lionela Mesija sjajnim šutem duplirao prednost. Isti igrač je na startu drugog poluvremena povisio na 3:0 posle jednog prodora Đordija Albe. U 56. minutu bilo je 4:0, a Lionel Mesi je lobom matirao golmana Alehandra Ramira.