Žota kao protiv Srbije, Liverpul razbio Arsenal

Nova 03.04.2021  |  Autor:Strahinja Nikolić

Fudbaleri Liverpula savladali su Arsenal sa 3:0 u meču 30. kola Premijer lige uz dva gola Dioga Žote. “Redsi” su protiv “tobdžija” stigli do pobede nakon furioznih 18 minuta u drugom poluvremenu tokom kojih su postigli tri gola od 64. do 82. minuta.

Žota je prvo u 64. minutu na centaršut Trenta Aleksander Arnolda zakucao loptu u mrežu Arsenala. Četiri minuta kasnije Liverpul je odigrao jednu dugu akcijju, lopta je sa sredine terena otišla na desno krilo gde je bio Mohamed Salah. Egipćanin je izdržao duel na nogama, prišao golu i iskosa sa desne strane prosledio loptu u gol za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Portugalac drugim golom na meču nakon greške odbrane Arsenala i pasa Sadija Manea. Podsećamo, Žota je