Aston vila i VBA podelili bodove u dramatičnoj završnici

RTS 25.04.2021

Malo je nedostajalo da fudbaleri VBA nadigraju Aston vilu i prirede iznenađenje na gostovanju u poslednjoj današnjoj utakmici 33. kola Premijer lige. Posle ravnopravnog duela tokom prvog poluvremena gosti su u drugom poveli sa 2:1 i vodili sve do drugog minuta sudijske nadoknade kada su domaćini izborili nerešen rezultat.

Domaćini su dobro ušli u meč i od samog starta preuzeli inicijatuvu i imali nekoliko šansi da bi u 9. minutu iznudili jedanaesterac koji je uspešno realizovao Anvar Al Gazi. Ni gosti nisu posustajali, pa su došli do izjednačenja već u 23 minutu takođe sa bele tačke. Kazneni udarac za izjednačenje uspešno je izveo Brazilac Mateus Pereira, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1. Već na startu drugog poluvremena u 47. minutu gostujući VBA dolazi do