Remi u Kikindi dovoljan rukometašima „Šamota“

RTV 09.05.2021  |  RTV

KIKINDA - Nakon 60 minuta oštre i dramatične borbe, rukometaši „Kikinda Grindex“-a i ekipe „Šamot 65“ iz Aranđelovca podelili su bodove. Utakmica pretposlednjeg kola plej aut faze, borba za opstanak u elitnom rangu takmičenja Arkus lige, završena je rezultatom 26:26 (15:17). Bod u Kikindi obezbedio je rukometašima iz Aranđelovca miran kraj prvenstva, dok će Kikinđanima biti odlučujuća poslednja utakmica protiv ekipe beogradskog „Obilića“.

I pored velike želje i borbenosti, pritisak pod kojim su igrali rukometaši „Kikinda Grindex“-a i „Šamota“ doneo je i niz gešaka. Prvo poluvreme utakmice 13. kola plej aut faze rukometne Arkus lige prošlo je u znaku gostiju iz Aranđelovca, koji su se bolje snašli i prvo poluvreme završili sa dva gola prednosti. Ipak, u nastavku na momente dramatične utakmice, kikindski rukometaši imali su svoje šanse. Remi na parketu hale kikindskog SC „Jezero“ možda je i