MLS: Ćićarito rešio bitku za Los Anđeles

Sport klub 09.05.2021  |  Autor:Nikola Novaković

U noći između subote i nedelje u MLS šampionatu na programu su bila tri meča – Los Anđeles Galaksi je u gradskom derbiju bio bolji od LAFC, Kolorado Rapidsi su u Komers Sitiju savladali Minesota Junajted, a Orlando Siti je kod kuće remizirao sa Njujork Sitijem.

Galaksi je sa 2:1 (1:0) na domaćem „Digniti Helt sports parku“ slavio protiv LAFC, a poveli su u 11. minutu preko iskusnog Meksikanca Havijera „Ćićarita“ Ernandesa. Bio je to njegov šesti gol u sezoni, pa je on najbolji strelac prvenstva. Urugvajac Dijego Rosi izjednačio je u 62. minutu, a Džonatan dos Santos donosi domaćima tri boda pogotkom u 79. minutu – asistent je bio Ćićarito. Galaksi je posle četiri utakmice drugi na tabeli Zapadne konferencije sa devet