Извор: Екапија/Економија архива вести 12.05.2021
Вршац у јуну добија пречистач отпадних вода по еколошким стандардима ЕУ вредан 5 мил ЕУР
Екапија 12.05.2021
Радови на реконструкцији Постројења за прераду отпадних вода у Вршцу се приводе крају и биће завршени у јуну, преноси сајт компаније ЈКП Други октобар Вршац. Реконструкцијом вредном око 5 мил ЕУР, пречистач из осамдесетих година… »
Представљен пројекат будућег изгледа Спенса
Екапија 12.05.2021
Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић објавио је недавно на свом Инстаграм профилу пројекат будућег изгледа Спенса. - Професори Факултета техничких наука Срђан Колаковић, Драгана Константиновић, Игор Пешко, Миљана Зековић и… »
Дигитални зелени сертификат од данас доступан путем портала еУправа
Екапија 12.05.2021
Од данас сви грађани Србије могу преузети Дигитални зелени сертификат, односно потврду о извршеној вакцинацији против ЦОВИД-19 и резултатима различитих тестирања на ову заразну болест, изјавио је директор владине Канцеларије за… »
Србија уз помоћ Кине по хитном поступку без тендера гради Центар за секвенцирање генома и биоинформатику за праћење мутација…
Екапија 12.05.2021
Државни Институт за молекуларну генетику и генетичко инжењерство (ИМГГИ), заједно са Пекиншким институтом за геномику (Беијинг Геномицс Институте) планира да уз подршку Владе Србије изгради Центар за секвенцирање генома и… »
Дани пољопривреде онлајн од 18. до 21. маја
Екапија 12.05.2021
У месецу у којем је иначе одржаван највећи агробизнис догађај на овим просторима - Међународни пољопривредни сајам, Новосадски сајам на платформи ЕкспоОнлине.рс, организује Дане пољопривреде онлајн. Четири дана, од 18. до 21… »
Делта Аграр планира изградњу објекта за складиштење и круњење клипа кукуруза у Сомбору
Екапија 12.05.2021
Компанија Делта Аграр планира изградњу складишта за чување и сушење житарица у Сомбору. Парцела је површине 1 ха 48 а 58 м2, а земљиште је у грађевинском подручју. Налази се у оквиру радног комплекса компаније, на крајњем… »
У Пожеги издати локацијски услови за изградњу магацина пољопривредних производа са продавницама сточне хране и агрохемије
Екапија 12.05.2021
Инвеститор Михаило Росић планира изградњу магацина пољопривредних производа са продавницама сточне хране и агрохемије на катастарској парцели број 2719/3 КО Горобиље у Пожеги. Парцела је површине 1.000 м2. Објекти би били… »

